www.mojekamery.sk

Bývanie

Bývanie

Kamerový systém na rodinnom dome zvyčajne monitoruje vonkajší obvod objektu, tak aby zachytil všetky prístupy k objektu. Podľa zložitosti je tvorený od 2 do 6 kamerami. Ideálna je kombinácia kamier s alarmom v interiéri.

Podnikanie

Podnikanie

Pri monitorovaní obchodných priestorov sa kladie dôraz na zóny, kde sa manipuluje s peniazmi prípadne tovarom. Ďalšími dôležitými priestormi sú všetky vchody a východy objektu, vjazdy na parkoviská a najlepšie aj plášť budovy.

Profi riešenia

Profi riešenia

Riešenia, ktoré sú vždy projektované na mieru. Ide o väčšie výrobné haly, viacpodlažné budovy, bytové domy alebo akékoľvek iné rozsiahlejšie úzamia ako napríklad ulice v mestách, štadióny, polia, ovocné sady alebo iné. Zabezpečte si objekt profesionálne.


Ukážka obrazu FullHD kamery deň/noc

Ukážka PTZ kamery pri sledovaní objektu


Hlavné funkcie kamerového systému Tiandy

V mobile kdekoľvek

Kamery vysielajú až 3 rôzne prúdy videa súčasne. Prvý v najvyššej kvalite, ktorý sa zaznamenáva na HDD a zobrazuje lokálne na monitore, druhý v nižšej kvalite, ktorý je primárne určený pre prezeranie cez internet na počítačí a tretí, ktorý je určený hlavne pre mobilné zariadenia z dôvodov šetrenia dát a šírky pásma. Mobilná aplikácia je plnohodnotný nástroj, ktorý umožňuje prezeranie videa, prehrávanie záznamu ako aj ovládanie kamier.

Starlight

Kamera má veľmi vysokú svetelnú citlivosť, až 0,0002 lux vo farbe, čo zaručuje výrazne lepší obraz a identifikáciu páchateľa aj v noci, pod touto hodnotou je obraz zobrazený už v čiernbielo. Podobné hodnoty dosahujú najlepšie profesionálne fotoaparáty v tejto triede. Dosiahnutie takýchto vynikajúcich parametrov kamery Starlight umožnili inžinieri z Tiandy ktorí dokázali naprogramovať DSP Hisilicon tak, aby využil svoj potenciál na 100% a vynikajúce možnosti Exmor CMOS snímača od spoločnosti Sony. Phybom myši po obrázku môžete vidieť výhody Starlight kamier.

Wdr

Naozajstné harverové WDR. IP kamery s WDR sa omnoho lepšie vysporiadavajú s extrémnymi svetelnými podmienkami ako napríklad tiene v osvetlenom priestore (postava stojaca pod verejným osvetlením), zdroj svetla v pozadí (veľké okná s jasným svetlom v inak tmavom priestore), nočná premávka na verejných komunikáciach a iné...

H.265

Kodek H.265 (alebo tiež HEVC) umožňuje až dvojnásobne vyššiu komprimáciu obrazu pri zachovaní kvality obrazu ako predchádzajúca verzia H.264 a navyše podporuje rozlíšenie až do 8192 × 4320 pixelov, ako aj 8K UHD. Polovičná veľkosť v praxi znamená rýchlejšie stiahnutie záznamu, menšia záťaž a požiadavky na prenosové pásmo dátovej siete a teda aj nižšie nároky na kapacitu HDD.

Tripwire

Funkciou tripwire môžete ohraničiť pozemok, olemovať cestu alebo jednoducho určiť miesto, ktoré keď zachytená osoba na obraze prekročí spustí poplach, alebo zaznamená túto udalosť do počítadla. Keďže táto funkcia rozoznáva aj smer pohybu nemusíte sa obávať falošných poplachov a viete detailne vyšpecifikovať podmienky poplachu.

Double Tripwire

Funkcia double tripwire (dvojitý tripwire) rozširuje možnosti bežnej funkcie tripwire. Na obraze môžete zadefinovať až dve hranice. Na vyvolanie poplachu je v tomto prípade potrebné aby narušiteľ prekročil v danom smere obe tieto hranice.

Perimeter

Perimeter, ako už názov naznačuje, je vylepšená verzia jednoduchého tripwire. Pri funkcii perimeter zadefinujete oblasť a podobne ako v prípade tripwire je pri narušení tejto zóny spustený poplach, ktorý trvá až kým osoba definovanú zónu neopustí.

Opustený Objekt

Táto funkcia slúži pre varovanie majiteľa kamerového systému v prípade, že sa na obraze vyskytne nehybný opustený objekt. Túto funkciu vo veľkom používajú napríklad operátori na letiskách, kde môže byť aj zdalivo iba zabudnutá batožina nastražená výbušnina.

Zmiznutie Objektu

V prípade, že kamera sleduje definovaný statický objekt, ktorý sa z obrazu stratí, niekto napríklad odcudzí vzácny obraz, je opäť vyvolaný poplach.

Nepovolený Pohyb V Zóne

Postup je podobný ako pri funkcii perimeter. Vyvolanie poplachuy však nie je okamžité. Pokiaľ sa v zadefinovanej oblasti pohybuje alebo zdržuje osoba dlhšia ako je povolené, poplach je vyvolaný až potom.

Detekcia Tváre

Ako napovedá názov, pri nastavení tejto funkcie kamera analyzuje obraz a pri každej detekcii ľudskej tváre uloží fotku na vybrané miesto, prípadne spustí alarm, alebo aktivuje alarmový výstup. Takto môžete napríklad definovať otvorenie elektrického zámku pre povolené osoby.

Stráž

Funkcia dostupná iba pri PTZ kamerách. Pri nastavení tejto funkcie kamera sleduje definovanú zónu a v prípade, že sa do nej dostane osoba a zdržiava sa v nej, kamera spustí poplach a narušiteľa upozorní zvukovým znamením a zameraním laserom až, pokiaľ narušiteľ zónu neopustí.

Automatické Sledovanie

Funkcia dostupná iba pri PTZ kamerách. Pri zachytení pohybu osoby na scéne kamera automaticky prejde do sledovacieho režimu a sama sa natočí a priblíži obraz na najlepšiu možnú mieru. Potom sleduje danú osobu počas celého času pohybu osoby na scéne.

Zmena Obrazu A Zvuku

Kamera vyvolá poplach v prípade, že sa zmení snímaná scéna. Či už je to odklonením objektívu, jeho prelepením alebo aj rozostrením alebo ZOOMom obrazu. Kamera vyvolá poplach v prípade, že sa náhle a výrazne zmení úroveň ambientného zvuku.

Počítanie Ľudí

Táto funkcia slúži na počítanie objektov alebo ľudí, či už áut alebo ľudí, ktoré prejdú cez určitú hranicu. Funkcia má široké využitie napríklad v doprave alebo v obchodných priestorch pre lepší prehľad o premávke alebo počte nakupujúcich.

PoE napájanie

Napájanie po Ethernete - PoE (Power over Ethernet) je technológia, ktorá umožňuje prenášať napájanie po jednom kábli spolu s obrazom a inými dátami kamier. Nie je teda nutné ťahať žiadne ďalšie káble ani zásuvky.


* Doplňujúce informácie k orientačným cenám

  • Parametre IP kamier použitých pre výpočet - Tiandy IP kamera TC-NC252/4 s 2,4 Mpx (1080p, Full HD), dome (kupola) prevedenie, 2,8 mm objektív, nočné videnie do 20 m, true WDR, Smart funkcie tripwire a Perimeter, slot na microSD kartu s kapacitou do 128GH, IP67, IK10
  • Parametre NVR použitých pre výpočet - Tiandy IP NVR, počet kanálov podľa počtu kamier (4, 8, 25, atď...), možnosť prezerať cez internet na aj na mobile alebo tablete, možnosť nahrávania iba pri pohybe, notifikácie aj iné pokročilejšie konfigurácie
  • Na požiadanie Vám vieme zariadenie poslať aj kuriérom už predkonfigurované, iba zapojíte a všetko funguje. V prípade, že by sa aj tak vyskytol problém, máme k dispozícii plnohodnotné videonávody.
  • Ceny nezahŕňajú náklady na montáž, HDD ani kabeláž nakoľko tieto hodnoty sa vždy líšia v množstve a náročnosti montáže a nemožno ich dopredu určiť.